+90 (312) 431 78 96 | +90 (505) 287 30 20

Blog

Amerikada Eğitim ve Yaşam Hakkında

Amerikada Eğitim ve Yaşam Hakkında

Amerikada Eğitim ve Yaşam Hakkında

Amerika'da Eğitim

Amerika, eğitim ve yaşam tecrübesini büyütmek isteyen 800 binden fazla uluslararası öğrenci ile dünyanın en büyük uluslararası öğrenci popülasyonuna sahiptir. Yüksek öğrenime kayıt olan tüm öğrencilerin %4'ü uluslararası öğrencilerden oluşur ve sayı giderek artmaktadır.

Peki Amerika size ne sunuyor?

Akademik Seçkinlik

Amerika, lisans ve lisansüstü olmak üzere neredeyse tüm alanlarda göze çarpan programlarıyla  dünyanın en iyi üniversite sistemlerinden birine sahiptir. Amerika'dan alınmış bir derece tüm dünyada seçkinliği ile tanınır.

Eğitim Fırsatlarındaki Çeşitlilik

Amerika birkaç bin kolej ve üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bazı kolej ve üniversiteler kapsamlı eğitsel prensiplere vurgu yaparken, diğerleri pratik ve iş ile alakalı becerilere vurgu yapar, ve bazıları da sanat, sosyal bilimler ya da teknik alanda uzmanlaşmıştır. Bu, siz eğitiminiz için ne planlamış olursanız olun, alanınızda geniş bir yelpazede farklı program seçeneklerine sahip olacaksınız anlamına gelir.

Son teknoloji

Amerika'daki üniversiteler, teknolojide en ileri olmalarıyla, araştırma ve teknikte, öğrencileri için olası en iyi ekipman ve kaynağı oluşturabilmeriyle alakalı olarak kendileriyle gurur duyarlar. Her ne kadar alanınız fen ya da mühendislikle ilgili olmasa da araştırmalarınızı ilerletmek ve bilgiyi edinip onu işlemek adına son teknolojilerden faydalanmada beceri sahibi olma şansı yakalayacaksınız.

Araştırma, Öğretim ve Staj Fırsatı

Özellikle yüksek lisans öğrencisiyseniz, Amerika'daki eğitiminizi finanse etmeye destek olurken, eğitmenlik ve/veya araştırma vasıtasıyla değerli bir deneyim sahibi olabilirsiniz. Lisansüstü birçok program öğrencilere öğretim asistanı ve/veya özel projelerde araştırma görevlisi olma olanağı sağlar. Amerikan üniversitelerindeki en değerli öğretmen ve araştırmacıların bir kısmı uluslararası öğrencilerden oluşur çünkü bu kimseler sınıfa, kütüphaneye ya da laboratuvara yeni beceriler ve fikirler getirmektedirler.

Esneklik

Her ne kadar birçok program büyük oranda tamamlanması gereken sınıf içi çalışma gereksinimleri üzerine yapılandırılmışsa da, genel olarak bu gereksinimleri karşılamak için geniş çapta ders seçenekleri bulma şansınız olacaktır. Örneğin lisans seviyesinde bir sosyal bilimler sınıf çalışması dil ve matematik derslerini içerecektir ancak siz bu spesifik çalışmanın gereksinimlerine uyacak geniş çapta ders seçeneklerine ve hangi derslerin sizin ilginize en fazla hitap ettiğini tayin etme özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Uluslararası Öğrenciler için Destek Hizmetleri

Amerika'da eğitim almak kesinlikle faydalı bir deneyimdir ancak gündelik sorunlar arasından bir çıkış yolu bulmak zorlu bir iş haline gelebilir. Birçok uluslararası öğrenci, akademik ve kültürel açıdan farklı bir çevreye uyum sağlamak konusunda kolej ve üniversitelerin uluslararası öğrenci ofislerini müthiş bir kaynak olarak değerlendirirler. Uluslararası öğrenci ofisi çok değerli bir bilgi kaynağı olup, Amerika'da akademik ve kültürel yaşama geçiş, vize statünüz, finansal durumunuz, konaklama ve iş fırsatları, sağlık konusu ve daha birçok alanda sorularınıza yanıt bulmada yardımcı olacaktır. Bu ofis aynı zamanda, derecenizi Amerika'da almayı seçtiğiniz takdirde, mezuniyetiniz yaklaşırken özgeçmiş ve iş bulma konusunda da size destek olacaktır.

Global Eğitim ve Uzun Dönem Kariyer Olasılığı

Uluslararası ortamdaki deneyim pazarlanabilir bir şeydir. Birçok işveren, öğrencilerin Amerika'da eğitim alarak edindikleri geniş çapta bilgi, adapte olabilirlik ve deneyimin peşindedir. Amerika'daki şirketler global pazarda artan bir şekilde güçlü bir varlık gösterme arayışındadırlar. Sadece multi kültürel ve  dil becerilerine sahip olanları değil aynı zamanda farklı kültürler arası iletişime, müzakereye ve işi yürütmeye yardım edebilecek olan çalışanları işe almak isterler.

Kampüs Hayatı Deneyimi

Amerika'da eğitiminize devam ettiğinizde sadece eğitime dair fırsatlarınızı değil, kültürel deneyiminizi de artırmayı seçmiş olursunuz. İster küçük bir kentte özel, küçük bir koleje gidin ya da büyük bir şehrin ortasında yer alan bir üniversiteye; birçoğunun öğrencilerin ilgilerine sunulmuş çok sayıda çesitli öğrenci kulüpleri ve organizasyonları olduğunu göreceksiniz. Amerikan kültürünü çok yakından tanıma fırsatı elde ederken, birçok farklı organizasyon ve dernek aracılığıyla yeni arkadaşlar edinir, yeni insanlarla tanışma şansı yakalarsınız.

Kayıt ve daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişim kurunuz. 

Telefon: +90 312 431 78 96

Mobil: + 90 532 600 48 21

E-mail: info@candelasegitim.com

Yorumlar

Yorum Ekle
10 / 0(0 değerlendirmeye göre.)