+90 (312) 431 78 96 | +90 (505) 287 30 20

Blog

Amerikada Eğitim Almanın 5 Adımı

Amerikada Eğitim Almanın 5 Adımı

Amerikada Eğitim Almanın 5 Adımı

1. SEÇENEKLERİNİZİ ARAŞTIRIN

Amerika'da eğitimin ilk adımı, ihtiyaçlarınıza uyan üniversite ya koleji bulabilmek için araştırma yapmaktır. Kendinizi okula uydurmaya çalışmamalısınız, bunun yerine size, önceliklerinize ve uzun dönem hedeflerinize uyan okulu bulmaya çalışmalısınız.

2. EĞİTİMİNİZE FİNANSE EDİN

Kendinize yatırım yapın! Yaşam ve eğitim giderlerinin Amerika'nın her yerinde farklı olduğunu unutmayın. Doğru planlama ve araştırma ile Amerika'da yüksek öğrenim masrafları ekonomik bir seviyede tutulabilir.

Amerika'da eğitim için araştırma yapılırken, finansal durumunuzu hesaplamak ilk yapmanız gereken şey olmalıdır. Her yatırımda olduğu gibi, eğitim ve kariyer hedefleriniz için neyin en iyisi olduğunuzu hesaplamanız gerekir.

3. BAŞVURUNUZU TAMAMLAYIN

Bu aşama Amerikan kolej ve üniversiteleri için olan genel başvuru şartlarını kapsar. Amerika'da eğitime başvurmak zaman alan ve konsantrasyon gerektiren bir iştir. İyi bir netice almak için bu aşamaya hak ettiği zamanı vermek gerekmektedir.

Başvuru yapacağınız her enstitü için orjinal bir lise ya da lise sonrası eğitim transkripti gerekecektir, bu yüzden başvuru son tarihlerinden önce bu belgeleri toplamanız gerekir.

4. AMERİKAN ÖĞRENCİ VİZESİNE BAŞVURMAK

Sonraki bu aşama F, J ve M tipi öğrenci vizelerini kapsar. Vizeler ve seyahatle ilgili bilgiler Konsolosluk İşleri Bürosu web sayfasında ya da A.B.D. Ulusal Güvenlik Bakanlığı birimlerinde (Amerika'da) bulunabilir. Vize mülakatları kısa olduğundan mülakat esnasında, neden Amerika'da eğitim görmek istediğinizi, bunu orada nasıl destekleyeceğinizi ve eğitiminiz bittikten sonraki planlarınızı anlatmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

5. YOLA ÇIKMAK İÇİN HAZIRLANIN!

Yola çıkmak için hazır hale gelmek son aşamadır. Yola çıkış öncesi daha fazla bilgi edinmek için gideceğiniz enstitünün web sayfasını kontrol edin ve sağlık sigortası, yıl boyunca ortalama hava sıcaklıkları, yerel toplu taşıma, konaklama ve benzeri şeylerle ilgili bilgi sahibi olun.

** Eğer eğitim sürecinizin planlanmasında desteğe ihtiyaç duyarsanız Candelas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetlerimizden faydalanın.

Yorumlar

Yorum Ekle
10 / 0(0 değerlendirmeye göre.)